W dniu 17 października 2014 r. w Szpitalu Powiatowym w Pasłęku odbyły się obchody 5 rocznicy powstania spółki prawa handlowego Szpital Powiatowy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. W spotkaniu udział wzięli m.in: Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski, Starosta Elbląski Sławomir Jezierski, Wicestarosta Elbląski Maciej Romanowski, Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, Przewodniczący Rady Miasta Pasłęka Stanisław Paździor, syn i córka wraz z wnukami Wilhelma Breckiego pierwszego dyrektora szpitala oraz wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu elbląskiego, radni powiatowi i radni gminy Pasłęk, sponsorzy i przedstawiciele jednostek współpracujących na co dzień ze szpitalem. W trakcie uroczystości odsłonięto na wniosek Burmistrza Pasłęka tablicę upamiętniającą Wilhelma Bereckiego pierwszego po II wojnie światowej dyrektora szpitala oraz Leonarda Prepeczkę zasłużonego lekarza tej placówki.

Prezes Teresa Cierachowska w trakcie swojego wystąpienia podkreśliła, że szpital po przekształceniu w spółkę zainwestował znaczące środki w modernizację i remonty, rozszerzył zakres swoich usług o 7 nowych świadczeń, w tym m.in. o ortopedię, rehabilitację, endoskopię przewodu pokarmowego. Obecnie jest placówką, która swoją działalność w pełni samofinansuje. Prezes podziękowała samorządowi powiatu elbląskiego za odważną decyzję o przekształceniu szpitala w spółkę oraz bieżącą pomoc i wsparcie w jego funkcjonowaniu. Dziękowała także samorządowi miasta Pasłęka za wspieranie działalności szpitala.

Uroczystość połączona była z oddaniem do użytku w br. wyremontowanych dróg wewnętrznych i terenów zielonych, zakończeniem realizacji projektu „E-pacjent – informatyzacja w zakresie obsługi pacjenta oraz wdrożenie e-usługi w Szpitalu Powiatowym w Pasłęku” realizowanego w ramach RPO Warmia i Mazury 2007-2013, zakończeniem remontów budynków gospodarczych szpitala i zakończeniem prac związanych z budową platformy hydraulicznej i remontem klatki schodowej na oddziale pediatrycznym szpitala. Na uwagę zasługuje fakt, że założone tereny zielone powstały z dużym wsparciem pasłęckich przedsiębiorców.

Łączny koszt wszystkich prac wyniósł ponad 1,5 mln zł, w tym dofinansowanie Unii Europejskiej wyniosło ponad 600 tys. zł, środki PFRON 50tys. zł. Samorząd powiatowy w okresie ostatnich 5 lat wsparł prowadzone prace remontowe i inwestycyjne na łączną kwotę 730 tys. zł. Pozyskane środki finansowe od samorządu pasłęckiego wyniosły 50 tys. zł.

Gabriela Effenberg

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 7 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 8 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 9 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 10 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 11 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 12 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 13 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 14 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 15 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!
Zdjęcie numer 16 galerii dla artykułu: Szpital Powiatowy w Pasłęku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa już 5 lat!!!