Minął pierwszy rok realizacji projektu unijnego w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym. Uczniowie poszerzali swoje umiejętności w dwóch nowych pracowniach: serigrafii oraz animacji 3D oraz w trakcie staży wakacyjnych. Zarówno zajęcia dodatkowe, jak i konfrontacja wiedzy z oczekiwaniami rynku pracy okazały się refleksyjne oraz bardzo efektywne. Powstałe prace zaskakują nowatorstwem oraz połączeniem znajomości zarówno procesu projektowania, jak i techniki.

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac, które postały w pracowni serigrafii w ubiegłym roku szkolnym, 23 października o godzinie 18.00 na I piętrze empory Galerii El.

Wystawa w Galerii EL jest próbką pracy, jaką wykonali uczniowie podczas zajęć, jakie odbywały się w roku szkolnym 2013-2014 w ramach projektu "Umiem - Projektuję - Pracuję" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w pracowni przy ulicy Bednarskiej. Realizowane spotkania mają na celu zapoznanie uczniów z techniką graficzną, jaką jest serigrafia, ale co ważniejsze, zwiększenie ich świadomości jako przyszłych twórców. Poznając możliwości, jakie daje serigrafia, poszerzają również horyzonty myślenia i projektowania , co mam nadzieję w przyszłości pozwoli im bardziej świadomie wybierać media, jakimi będą się posługiwać. Zdobyta wiedza pozwoli im również bardziej swobodnie poruszać się na rynku pracy.

Na wystawie znajdą się prace różnych autorów o różnej tematyce. Łączy je technika wykonania czyli serigrafia, czy też używając języka potocznego, tytułowe SITO. Przez rok trwania warsztatów/zajęć uczniowie mogli poznać specyfikę pracy w technice. Od etapu projektowego przez technologię obróbki i przygotowania do druku, jak i sam druk.

Janusz Kozak

Projekt „Umiem – Projektuję – Pracuję” współfinasowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: SITO w Galerii El
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: SITO w Galerii El