W elbląskimStarostwie odbyły się eliminacje powiatowe konkursu plastycznego „Klęska , powódź czy huragan , straż pożarna ci pomaga”. Konkurs organizowany jest przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej przy współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.

Jego celem jest poszerzenie wiedzy na temat zachowania bezpieczeństwa w przypadku występowania wszelkiego typu zagrożeń m.in. klęsk żywiołowych, jak powodzie, trzęsienia ziemi, huragany. Pomaga kształtować właściwe postawy dzieci i młodzieży, ma poprawiać świadomość zaistnienia niebezpiecznych zdarzeń nie tylko w najbliższym otoczeniu. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 70 prac plastycznych. Prace oceniała komisja w składzie Iwona Martynowicz , Stanisław Sołowiej, Marek Murdzia, Marta Kowalska Starostwo Powiatowe Aleksandra Matulewicz - nauczyciel plastykiw Liceum Plastycznymw Gronowie Górnym, asp. sztab. Jan Skawroń , Komenda Miejska PSP w Elblągu.

Laureaci:
Grupa wiekowa 6-8 lat
I miejsce ,Kornelia Kalicińska ze Szkoły Podstawowej w Nowakowie
II miejsce ,Agata Wanatowska ze Szkoły Podstawowej w Nowakowie
III miejsce ,Agnieszka Sawczenkoze Szkoły Podstawowej w Tolkmicku
IV miejsce , Natalia Danilewiczze Szkoły Podstawowej w Pogrodziu
V miejsce , Wiktoria Kamieniak ze Szkoły Podstawowej w Nowakowie
Grupa wiekowa 9-12 lat:
I miejsce , Michał Gregorczyk ze Szkoły Podstawowej w Pilonie
II miejsce ,Michał Gościniakz Zespołu Szkół Podstawowych w Pasłęku
III miejsce ,Alicja Zagulska ze Szkoły Podstawowe w Rogajnach
IV miejsce , Natalia Czarnecka ze Szkoły Podstawowej wRychlikach
V miejsce ,Szymon Olejnik ze Szkoły Podstawowej w Jelonkach
Grupa wiekowa 13-16 lat:
I miejsce ,Alicja Skalij z Gimnazjum w Dobrym
II miejsce , Kamila Mroczek z Gimnazjum w Gronowie Górnym
III miejsce , Kamila Lewandowska z Gimnazjum w Rychlikach
IV miejsce , Elżbieta Nadziejko z Gimnazjum w Dobrym
V miejsce , Ewelina Strączewska z Gimnazjum w Rychlikach
Wyróżnione prace zostały zakwalifikowane doOgólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Klęska , powódź czy huragan , straż pożarna ci pomaga” na szczeblu wojewódzkim i zostaną przesłane do Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Klęska powódź czy huragan - straż pożarna ci pomaga!
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Klęska powódź czy huragan - straż pożarna ci pomaga!
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Klęska powódź czy huragan - straż pożarna ci pomaga!
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Klęska powódź czy huragan - straż pożarna ci pomaga!
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Klęska powódź czy huragan - straż pożarna ci pomaga!
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: Klęska powódź czy huragan - straż pożarna ci pomaga!
Zdjęcie numer 7 galerii dla artykułu: Klęska powódź czy huragan - straż pożarna ci pomaga!
Zdjęcie numer 8 galerii dla artykułu: Klęska powódź czy huragan - straż pożarna ci pomaga!
Zdjęcie numer 9 galerii dla artykułu: Klęska powódź czy huragan - straż pożarna ci pomaga!
Zdjęcie numer 10 galerii dla artykułu: Klęska powódź czy huragan - straż pożarna ci pomaga!
Zdjęcie numer 11 galerii dla artykułu: Klęska powódź czy huragan - straż pożarna ci pomaga!
Zdjęcie numer 12 galerii dla artykułu: Klęska powódź czy huragan - straż pożarna ci pomaga!
Zdjęcie numer 13 galerii dla artykułu: Klęska powódź czy huragan - straż pożarna ci pomaga!
Zdjęcie numer 14 galerii dla artykułu: Klęska powódź czy huragan - straż pożarna ci pomaga!