Starostwo Powiatowe w Elblągu oraz partnerzy porozumienia w sprawie zachowania trwałości projektu „Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego” zapraszają wszystkich chętnych do udziału w szóstej już edycji Festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego. W tym roku impreza odbędzie się 30 sierpnia na elbląskim Starym Mieście. Program Festiwalu jest zróżnicowany, tak aby każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

Wielu sportowych emocji dostarczy z pewnością turniej piłki na wodzie o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego rozgrywany pomiędzy reprezentacjami powiatu elbląskiego, iławskiego, ostródzkiego, Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miejskiego w Elblągu. Mecze będą rozgrywane na rzece Elbląg pomiędzy mostami zwodzonymi w godzinach od 13:30 do 16:00. W poprzednich latach reprezentacja powiatu elbląskiego zajęła I miejsce w Ostródzie 2012 r.) i II miejsce w Iławie 2013 r.). Liczymy w tym roku na gorący doping życzliwej elbląskiej publiczności, co miejmy nadzieję przełoży się na wysoki wynik.

Po raz pierwszy w Elblągu odbędą się wyścigi łodzi smoczych w godzinach od 17:00 do 20:00. Są one imprezą amatorską kierowaną dla wszystkich chętnych osób, zrzeszonych zarówno w klubach sportowych jak i drużyn utworzonych na czas zawodów. Aby wziąć udział w wyścigach należy do 25 sierpnia wysłać formularz zgłoszeniowy - do pobrania ze strony internetowej PTTK Oddziału Ziemi Elbląskiej. Zgłoszeń można dokonywać także bezpośrednio w biurze Oddziału przy ul. Krótkiej 5 w Elblągu tel. 55-641-12-96, e-mail: pttk_elblag@wp.pl) Wyścigi odbędą się bez względu na pogodę i udział w nich jest bezpłatny.

Dla miłośników pieszych wędrówek przygotowano dwie trasy, po których poprowadzą wykwalifikowani przewodnicy PTTK. Jedna z grup będzie zwiedzała zabytki Starego Miasta w Elblągu, druga odwiedzi elbląskie parki. Zaplanowano również wycieczkę autokarową po Żuławach ze zwiedzaniem stacji pomp w Różanach. Godziny i miejsca zbiórek uczestników są podane w programie Festiwalu.

Festiwal otworzy konferencja w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu, podczas której będzie można wysłuchać wykładów dotyczących prowadzonej obecnie rewitalizacji Kanału Elbląskiego, historii i zabytków obszaru kanału Elbląskiego, walorów przyrodniczych tego regionu i ich znaczenia w rozwoju turystyki oraz roli menonitów w rozwoju Żuław.

To tylko niektóre z licznych atrakcji przygotowanych na cały festiwalowy dzień. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z załączonym poniżej programem imprezy.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Zapraszamy na VI Festiwal Krainy Kanału Elbląskiego
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Zapraszamy na VI Festiwal Krainy Kanału Elbląskiego
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Zapraszamy na VI Festiwal Krainy Kanału Elbląskiego
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Zapraszamy na VI Festiwal Krainy Kanału Elbląskiego