22 lipca br. Zarząd Powiatu w Elblągu podpisał umowę ze Stowarzyszeniem Miłośników Suchacza i Okolicy, dzięki której będzie możliwe wsparcie finansowe inscenizacji bitwy na Zalewie Wiślanym w 551. rocznicę zwycięstwa Floty Elbląsko-Gdańskiej nad Flotą Zakonu Krzyżackiego w czasie Wojny Trzynastoletniej. Impreza, podobnie jak w latach poprzednich, odbędzie się na plaży w Suchaczu na przełomie sierpnia i września. Będzie to reżyserowany spektakl z wykorzystaniem ciężkozbrojnego rycerstwa z kraju i zza granicy, konnicy, maszyn oblężniczych, historycznej łodzi bojowej, artylerii, łucznictwa, kuglarzy a także zespołów muzyki dawnej, pokazów rzemieślniczych i wielu innych atrakcji.

Całkowity koszt organizacji imprezy szacuje się na 61 tys. zł, wartość dofinansowania z budżetu powiatu elbląskiego wyniesie 9,5 tys. zł.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Inscenizacja bitwy na Zalewie Wiślanym dofinansowana przez powiat
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Inscenizacja bitwy na Zalewie Wiślanym dofinansowana przez powiat
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Inscenizacja bitwy na Zalewie Wiślanym dofinansowana przez powiat
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Inscenizacja bitwy na Zalewie Wiślanym dofinansowana przez powiat