„III Piknik Organizacji Pozarządowych z Powiatu Elbląskiego” w Oleśnie, jest adresowany do stowarzyszeń i aktywnych grup mieszkańców powiatu elbląskiego. Celem piknikowych spotkań jest przede wszystkim integracja członków organizacji pozarządowych i zainteresowanych osób oraz wymiana doświadczeń i przykładów dobrych praktyk pomiędzy nimi.

Organizacja dwóch poprzednich pikników uzmysłowiła, istotną potrzebę bezpośrednich kontaktów między mieszkańcami naszego powiatu. Każde uczestniczące w Pikniku Stowarzyszenie, miało możliwość wypromowania swojej organizacji i przedstawienia swoich dokonań i działalności szerszemu gronu oraz znaleźć partnerów do współpracy na wielu płaszczyznach, podczas realizacji wspólnych przedsięwzięć.

W tym roku postanowiono wprowadzić innowację, polegająca na organizacji dwóch spotkań.

Pierwsze spotkanie w dniu 31.05.2014 r. odbędzie się w "Stodolarni" - artystycznej stodole państwa Szwemińskich. Tam, chętni członkowie organizacji, przeprowadzą warsztaty kulinarne, kowalskie i artystyczne. W ten sposób, aktywni mieszkańcy naszego powiatu, będą mogli podzielić się swoimi pasjami i tradycjami własnego regionu i charakterystyczną dla własnej organizacji działalnością. W tym dniu, odbędzie się również szkolenie z zakresu prowadzenia i funkcjonowania organizacji pozarządowych dla uczestników, którzy zamierzają założyć własne stowarzyszenie lub nie mają jeszcze dużego doświadczenia w prowadzeniu własnej organizacji.

Podczas drugiego spotkania uczestnicy III Pikniku Organizacji Pozarządowych, będą mogli zaprezentować swoje wytwory artystyczne z pierwszego spotkania kowalskie, kulinarne, plastyczne itd.) w formie wystawy prac, fotoreportażu i kroniki filmowej oraz zaprezentować swoją muzyczną twórczość na deskach plenerowej sceny w zabytkowym kompleksie parkowym w centrum wsi.

Organizacja drugiego spotkania odbędzie się 21.06.2014 r. podczas IV Nocy Świętojańskiej w Oleśnie, gdzie odbiorcami artystycznych wypowiedzi uczestników Pikniku, będą również mieszkańcy Gmin Gronowa Elbląskiego, Markus, Elbląga i innych. Uczestnicy III Pikniku będą zaproszeni do udziału w atrakcjach nocy Św. Jana tj. szukać kwiatu paproci, puszczać wianki na wodzie.

Wspólnym mianownikiem wszystkich Pikników, jest chęć angażowania się w sprawy lokalnych społeczności i wprowadzania pozytywnych zmian w codziennym życiu mieszkańców ich miejscowości. III Piknik Organizacji Pozarządowych jest hołdem dla wszystkich aktywnych mieszkańców, którzy decydują się zmieniać życie na lepsze!

Karta zgłoszenia na III Piknik w załączeniu.

Marlena Szwemińska

Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi

"Oleśno – wieś z pomysłem”