Zawody odbyły się przy wiosennej, ciepłej pogodzie, co wpłynęło w zasadniczy sposób na frekwencję . Biegacze pojawili się w liczbie 98 zawodników, co w obecnej edycji Mistrzostw jest rekordem i świadczy o rosnącej popularności tej dyscypliny sportu.

Były to klasyczne biegi na orientację tzw. bieg średniodystansowy. Wszyscy zawodnicy startowali co trzy minuty i mieli jak najszybciej zaliczyć swoje punkty, zgodnie ze swoja kategorią wiekową. Kategorie szkół podstawowych oraz rodzinna miały do zaliczenia 7 punktów kontrolnych, aż do 18 punktów kontrolnych dla kategorii OPEN-mężczyźni.

Trasy poszczególnych kategorii krzyżowały się, stąd łatwo można było popełnić pomyłkę. Ale ponieważ startowali doświadczeni zawodnicy, każdy zaliczył prawidłowo swoją trasę. Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej.

Chociaż warunki biegu były dość trudne, z uwagi na podmokłości, jednak po osiągnięciu mety każdy był usatysfakcjonowany trasą i zadowolony z jej ukończenia. Wszyscy tradycyjnie gratulowali budowniczemu tras, Kazimierzowi Szulżyckiemu z EKO GRYF.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale oraz upominki rzeczowe. Atrakcją było losowanie okolicznościowych kubków z okazji XVI edycji zawodów. Protestów nie zanotowano. W zawodach uczestniczyli zarówno dzieci, młodzież szkolna jak i dorośli, gdyż bieg na orientację jest sportem dla każdego. Tradycyjnie najliczniej zjawili się licealiści z Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych z Pasłęka , gimnazjaliści z Kamionka Wielkiego pod opieką Mateusza Gagjewa oraz młodzież z Zespołu Szkól z Dzierzgonia na czele z Ewą Nazarewicz.

Na wysokości zadania stanęła tradycyjnie restauracja „Myśliwska”, fundując gorącą grochówkę dla uczestników zawodów, co zdecydowanie poprawiło nastroje wśród obecnych.

Zawody zorganizował Elbląski Klub Orienteeringu GRYF przy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej przy wydatnym wsparciu Starostwa Powiatowego w Elblągu .

Organizatorzy zapraszają na podsumowanie V GRAND PRIX , które odbędzie się 7 czerwca 2014 r. na mapie „BAŻANTARNIA” w ramach Mistrzostw Elbląga w Biegu na Orientację centrum zawodów przy restauracji Myśliwska)

Prezes klubu

Bolesław Czechowski

KATEGORIE:

SZKOŁY PODSTAWOWE-DZIEWCZĘTA:

1. Julia TYPAŃSKA SP 14 ELBLĄG,

2. Alicja PIASECKA SP nr 21 ELBLĄG

SZKOŁY PODSTAWOWE-CHŁOPCY:

1. Przemysław BAGIŃSKI SP PILONA

2. Łukasz WIECHOWSKI SP nr 18 ELBLĄG

3. Piotr OZIEMKIEWICZ SP nr 15 ELBLĄG

SZKOŁY GIMNAZJALNE-CHŁOPCY: