Program wyrównywania różnic między regionami; obszar D, likwidacja barier transportowych, w znacznej części finansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, umożliwił zakup nowego samochodu dla Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku.

W wyniku przetargu nieograniczonego zakupiono samochód marki Volkswagen Transporter, oryginalne kombi 9-osobowe za kwotę 119 800 złotych. Samochód dostosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.

Zakup nowego samochodu zdecydowanie usprawni organizację pracy Warsztatu związaną z realizacją dowozu uczestników na zajęcia, poprawi komfort i bezpieczeństwo jazdy uczestników. Codziennie na zajęcia terapeutyczne dojeżdża 55 osób z miejscowości Pogrodzie, Kadyny, Suchacz, Łęcze, Rangóry oraz uczestnicy z Tolkmicka, którzy mają problem z poruszaniem się samodzielnie.

A. Kurszewska

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Nowy samochód Warsztatu Terapii Zajęciowej w Tolkmicku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Nowy samochód Warsztatu Terapii Zajęciowej w Tolkmicku