11 kwietnia 2014 r. odbył się w Gdańsku X Ogólnopolski Konkurs Młodych Talentów Fryzjerstwa „Bursztynowy Grzebień”. Zespół Szkół w Pasłęku po raz pierwszy wziął udział w rywalizacji. Szkołę reprezentował, i to z dużym sukcesem, Wawrzyniec Wierzbicki, uczeń klasy II a Zasadniczej Szkoły Zawodowej, odbywający praktyczną naukę zawodu w Salonie Fryzjerskim Doroty Szuciaków. Wawrzyniec Wierzbicki zajął IV miejsce. O jego ogromnym sukcesie świadczy fakt, że o nagrodę główną w dwóch konkursach fryzjerskich walczyło aż 54 zawodników z całej Polski, m.in. z Bydgoszczy, Warszawy, Elbląga, Wejherowa, Rumii, Torunia.

Wawrzyńca do zawodów przygotowała Dorota Szuciaków, wspierając go fachową wiedzą. Modelką była uczennica klasy III c LO Sylwia Tylicka. Jej strój był specjalnie uszyty na konkurs.

Konkurs Młodych Talentów to największa i najbardziej prestiżowa ogólnokrajowa impreza województwa pomorskiego organizowana przez Zespół Szkół Zawodowych Nr 9 w Gdańsku. Przy pracy zobaczyć można było prawdziwych przyszłych artystów sztuki fryzjerskiej, uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zawodzie fryzjer. Co roku około 100 młodych fryzjerów z różnych szkół fryzjerskich z Polski bierze udział w różnych konkurencjach damskich i męskich).

W konkurencji fryzjerstwa damskiego należało wykonać fryzurę fantazyjną na temat: TALIA KART. Według regulaminu zawodnicy wykonywali fryzurę z włosów dowolnej długości, wcześniej przygotowanych, np. farbowanych, które musiały być pozostawione luźno, dozwolone były ozdoby do włosów, ,,dopinki” w ilości nieprzekraczającej 20% fryzury oraz wszystkie potrzebne produkty wg uznania zawodnika. Ubranie i makijaż powinny były harmonizować z linią fryzury. Modelki nie mogły pomagać w wykonaniu fryzury.

Wawrzyniec Wierzbicki odniósł prestiżowy sukces, wykonując niezwykle efektowną fryzurę, dość zresztą spojrzeć na zamieszczone poniżej zdjęcia. Dla każdego początkującego fryzjera zajęcie tak wysokiego miejsca w zawodach jest potwierdzeniem trafnego wyboru zawodu.

Grażyna Sadowska – kierownik praktycznej nauki zawodu w ZS w Pasłęku.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Młody talent fryzjerski 2014 roku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Młody talent fryzjerski 2014 roku