Uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku w ostatnich dniach odnoszą liczące się sukcesy w finałach ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, zdobywając tym samym indeksy na wybrane przez siebie uczelnie wyższe.

29 marca 2014 r. w Białymstoku odbył się etap centralny II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III Rzeczypospolitej. Udział wziął w nim uczeń klasy II b LO Dawid Olejnik. Po zmaganiach konkursowych Dawid uzyskał tytuł finalisty, co uprawnia go do zwolnienia z postępowania rekrutacyjnego na wybraną przez siebie uczelnię wyższą. Obecnie marzy o studiowaniu dziennikarstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu – wybrał wydział dziennikarstwa i nauk społecznych.

W dniach od 9 do 10 kwietnia 2014 r. uczennice klasy III a LO: Anna Roskowińska i Joanna Karpińska uczestniczyły w etapie centralnym Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim, który odbywał się w Krakowie. Rywalizację konkursową zakończyły sukcesem, zdobywając indeksy na Uniwersytet Jagielloński na kierunki: pedagogika społeczno-opiekuńcza oraz biofizyka ze specjalnością fizyka medyczna.

Uczniów do konkursów przygotowywał Tomasz Rozenbajgier.