Szkoły prowadzone przez Powiat Elbląski mają dla Ciebie ciekawą ofertę edukacyjną gwarantującą szeroki wachlarz możliwości rozwoju oraz nabycie umiejętności potrzebnych do zdobycia atrakcyjnego zawodu lub studiowania na wymarzonym kierunku.

Możesz wybrać spośród czterech naszych szkół: Zespołu Szkół w Pasłęku, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym i Zespołu Szkół Zawodowych w Pasłęku.

Dla uczniów dojeżdżających zapewnimy miejsce w dobrze wyposażonym internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Szczegóły znajdziesz w ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2014/2015 w zakładce Oświata - Nabór na rok szkolny 2014/2015.

Zapewniamy Cię, że władze Powiatu Elbląskiego od wielu lat dbają o stały rozwój infrastruktury oświatowej. Wszystkie szkoły dysponują nowoczesną bazą dydaktyczną wyposażoną w pracownie tematyczne, pozyskaną m.in. z dotacji unijnych oraz obiekty sportowe. Przyjazna atmosfera, bezpieczeństwo, kadra dydaktyczna o wysokich kwalifikacjach dają szansę na rozwój i przygotowanie do udziału w licznych konkursach i olimpiadach oraz przygotowanie do wyboru wymarzonej uczelni wyższej. Nasze szkoły oferują także szeroki wybór zajęć pozalekcyjnych, pozwalających uzyskać dodatkowe kwalifikacje, uczestniczyć w interesujących zajęciach, w tym na wyższych uczelniach, brać udział w wyjazdach na obozy i rajdy, uczestniczyć w praktykach zagranicznych oraz realizować zajęcia praktyczne w renomowanych firmach, a także uczestniczyć w wymianach młodzieży z partnerskich szkół i powiatów z Niemiec i innych krajów. Ten szeroki wybór zajęć jest realizowany m.in. dzięki pozyskiwanym środkom unijnym. Najlepsi uczniowie za swoje osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne co semestr otrzymują stypendia Starosty Elbląskiego.

O wysokiej jakości kształcenia świadczą powtarzające się co roku bardzo wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych. W roku szkolnym 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013 uzyskane wyniki maturalne uplasowały nasze szkoły na drugim miejscu
w województwie, a za wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe
w technikach w roku szkolnym 2012/2013 uzyskiwaliśmy pierwsze miejsce
w województwie, a w zasadniczych szkołach zawodowych drugie miejsce w województwie.
Podobnie wysokie lokaty w zdawalności egzaminów zawodowych uzyskiwaliśmy w latach wcześniejszych.

Zapraszamy także osoby dorosłe – prowadzimy nabór do Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Pasłęku oraz do Gimnazjum dla Dorosłych w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku.

Pełną, interesującą Cię informację uzyskasz podczas „Dni Otwartych”, które odbędą się:

- w Zespole Szkół w Pasłęku, ul. Zwycięstwa 28, – 20 -21 marca 2014 r.

- w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, ul. Wojska
Polskiego 36, – 20 -21 marca 2014 r.

- w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym, ul. Szafirowa 12, - 29 kwietnia 2014 r. i 24 maja 2014 r.

Materiał filmowy o Zespole Szkół w Pasłęku

)