Niespodziewanie dla społeczności szkolnej, podczas trwania drugiej godziny lekcyjnej, po godzinie 9.00. w dniu 2 kwietnia br. przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów i pracowników szkoły. Na sygnał głosowy „pożar” nauczyciele wyprowadzili uczniów ze szkoły w bezpieczne miejsca. Ewakuowali się także pracownicy administracji i obsługi. Przez uchylone okna w gabinetach lekcyjnych rzeczywiście wydobywał się widoczny z zewnątrz dym. Strażacy przeprowadzili symulowaną akcję wyprowadzenia z ognia ucznia oraz reanimację pracownika zaczadzonego dymem. Standardowo sygnałem alarmu są w szkołach następujące po sobie trzy długie i trzy krótkie dzwonki, jednak jak przypominają strażacy, gdy zostanie odcięte zasilanie prądem, ewakuujemy się na sygnał głosowy.

Udaną akcję a zarazem ćwiczenia przeprowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Pasłęku. Na zakończenie do uczniów i nauczycieli przemówił.

Dowódca pasłęckich strażaków aspirant sztabowy Mirosław Czyszejuk, który podsumował akcję i zapowiedział, że kolejna taka ewakuacja odbędzie się jeszcze w tym roku szkolnym.

Należy pamiętać, że w momencie ewakuacji wszystkie rzeczy trzeba pozostawić na miejscu, by nie utrudniać sprawnej akcji. Życie ludzkie jest ważniejsze, niż pozostawiony w klasie plecak z książkami.

Anna Turowska

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Obyło się bez ofiar…, czyli o alarmie przeciwpożarowym w ZSEiT
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Obyło się bez ofiar…, czyli o alarmie przeciwpożarowym w ZSEiT
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Obyło się bez ofiar…, czyli o alarmie przeciwpożarowym w ZSEiT