Środowiskowy Dom Samopomocy w Przezmarku ŚDS) jest placówką pobytu dziennego udzielającą wsparcia:

- osobom przewlekle psychicznie chorym Typ A)

- osobom upośledzonym umysłowo w stopniu głębokim, znacznym i umiarkowanym, a także w stopniu lekkim, gdy jednocześnie występują inne zaburzenia, zwłaszcza neurologiczne Typ B)

Dzięki rozszerzeniu działalności, od 15 marca 2014 roku ŚDS będzie udzielał wsparcia również osobom wykazującym inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych, które zgodnie ze stanem wiedzy medycznej są zaliczane do zaburzeń psychicznych, z wyłączeniem osób czynnie uzależnionych od środków psychoaktywnych Typ C).

W ofercie placówki znajdują się zajęcia terapeutyczno–rehabilitacyjne mające na celu poprawę funkcjonowania osób mających trudności z zaspokojeniem podstawowych czynności życiowych. Cel ten realizowany jest poprzez świadczenie usług w ramach indywidualnych oraz zespołowych treningów samoobsługi i treningów umiejętności społecznych, polegających na nauce, rozwijaniu oraz podtrzymywaniu umiejętności w zakresie czynności dnia codziennego i funkcjonowania w życiu społecznym.

Ważnym elementem funkcjonowania placówki jest również integracja osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym.

Ośrodek w miarę możliwości organizacyjnych zabezpiecza dowóz do placówki z miejsca zamieszkania, oraz umożliwia spożycie ciepłego posiłku przygotowanego w ramach treningu kulinarnego podczas zajęć terapeutycznych.

Przyjęcia do placówki dokonywane są w zależności od posiadania wolnych miejsc.

Osoby chętne do udziału w zajęciach zapraszamy do ŚDS w Przezmarku.

Informacje nt. ośrodka dostępne są również w Ośrodkach Pomocy Społecznej, oraz w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: ŚDS w Przezmarku udzieli wsparcia kolejnym potrzebującym osobom
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: ŚDS w Przezmarku udzieli wsparcia kolejnym potrzebującym osobom
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: ŚDS w Przezmarku udzieli wsparcia kolejnym potrzebującym osobom
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: ŚDS w Przezmarku udzieli wsparcia kolejnym potrzebującym osobom