Nagrodę Grand Prix w VI Ogólnopolskim Konkursie Projektowym KALENDARZ AUTORSKI 2014 - temat: „twarzą w twarz z …” za szczególne nowatorskie rozwiązania projektowe otrzymała uczennica klasy IV- Marta Nowicka, zaś I miejsce w tym samym konkursie zajęła uczennica klasy III Katarzyna Starzyńska. Opiekunem uczennic jest Sylwester Mazurek.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Projektowego jest Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Konkurs został objęty patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wpisany do Kalendarza Ogólnopolskich Imprez Szkolnictwa Artystycznego.

Przedmiotem Konkursu jest projekt wybranych kart kalendarza autorskiego na 2014 rok zrealizowany w oparciu o dowolną technikę rysunkową, malarską, graficzną, fotograficzną oraz z wykorzystaniem graficznych programów komputerowych. Na konkurs wpłynęło 260 prac z 25 szkół plastycznych w Polsce.

Jury konkursu pracowało w składzie:

przewodniczący: prof. dr Lex Drewiński - Uniwesity of Applited Sciece in Potsdam

członkowie: prof. Eugeniusz Skorwider- Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

prof. Rosław Szaybo – Akademia Sztuk Pieknych w Warszawie

sekretarz: Mariola Pieprzyk - Liceum Plastyczne w Poznaniu

To już druga nagroda Grand Prix w tym konkursie. W ubiegłym roku nagrodę zdobyła Joanna Tomaszewska.

Wernisaż i wręczenie nagród 10 grudnia 2013 r. o godz. 18.00

Nagrodzone prace zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej w Galerii Miejskiej „Arsenał” w Poznaniu. Wystawa czynna 10 - 15 grudnia 2013 r.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Nagroda Grand Prix i I miejsce dla uczennic Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Nagroda Grand Prix i I miejsce dla uczennic Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Nagroda Grand Prix i I miejsce dla uczennic Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym