W dniu 28.11.2013 na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie odbyła się XVIII Ogólnopolska Scena Prezentacji Artystycznych Realizacji - OSPAR 2013. Jest to cykliczna impreza artystyczna organizowana przez środowisko akademickie stolicy dla placówek resocjalizacyjnych z całej Polski. W tym roku wzięła w nim udział rekordowa liczba uczestników - 38 zespołów.

Nagroda główna OSPAR, ufundowana przez Pana Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, decyzją jury przyznana została grupie teatralnej z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim za spektakl „Takie coś...”. W przedstawieniu pokazany został proces stopniowego uzależniania się młodego człowieka od środków psychoaktywnych i konsekwencji płynących z tego dla niego i jego najbliższych...

Spektakl zrealizowany został w formie dramy teatralnej, z podkładem muzyki wykonywanej na żywo. Autorami scenariusza i reżyserami spektaklu byli wychowawcy MOW Bogdan Płocheć i Michał Basek. Skład grupy teatralnej tworzyli wychowankowie MOW: Adam Piechowski, Maciej Tworus, Jakub Danetko, Mariusz Schielke, Krzysztof Czajkowski, Dariusz Pink, Krystian Gęsikowski, Krzysztof Czyż, Jakub Majchrzak i Szymon Mielewczyk.

Nagroda Prezydenta RP w OSPAR to jedna z najcenniejszych i najbardziej prestiżowych nagród w tzw. twórczej resocjalizacji w kraju. Jest to już druga nagroda Prezydenta RP w dorobku grupy teatralnej MOW w Kamionku Wielkim.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Nagroda Prezydenta RP dla MOW w Kamionku Wielkim
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Nagroda Prezydenta RP dla MOW w Kamionku Wielkim
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Nagroda Prezydenta RP dla MOW w Kamionku Wielkim
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Nagroda Prezydenta RP dla MOW w Kamionku Wielkim