8 listopada w auli Zespołu Szkół w Pasłęku odbyła się XI Edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej. Po raz kolejny patronat nad imprezą objął starosta elbląski Sławomir Jezierski. Organizatorami imprezy byli nauczyciele języków obcych Zespołu Szkół i Towarzystwo Pomocy LO w Pasłęku, które uzyskało dofinansowanie z budżetu Starostwa na nagrody.

Do rywalizacji w tegorocznej imprezie zgłosiło się 8 szkół gimnazjalnych i 6 ponadgimnazjalnych z Miłakowa, Dobrego, Gronowa Elbląskiego, Wilcząt, Ornety, Elbląga i Pasłęka. W konkursie udział wzięło 67 uczniów 10 zespołów i 19 wykonawców indywidualnych którzy wykonywali piosenki w języku angielskim, włoskim i niemieckim. Towarzyszyło im 13 nauczycieli-opiekunów.

Jury obradowało w składzie: Marek Murdzia – przewodniczący, rzecznik prasowy starosty elbląskiego; Bartosz Krzywda – kompozytor, aranżer, producent muzyczny, pianista, inicjator życia jazzowego w Elblągu, Robert Furs – muzyk instrumentalista i dyrygent chóralny, Grażyna Sadowska – sekretarz jury, przedstawiciel Towarzystwa Pomocy LO w Pasłęku.

Nagrodzeni zostali:

w kategorii wykonawca indywidualny wśród szkół gimnazjalnych:

► I miejsce zajęła uczennica Gimnazjum nr 1 w Pasłęku Urszula Spychalska z piosenką Kurta Nilsena „I”

► II miejsce zajęła uczennica Gimnazjum nr 1 w Pasłęku Martyna Antonkiewicz z piosenką Emeli Sande „Read all about it”

► III miejsce zajęła Natalia Klimeczko, reprezentująca Gimnazjum w Gronowie Elbląskim z piosenką Richarda Marxa „Right here waiting for you”

w kategorii wykonawca indywidualny wśród szkół ponadgimnazjalnych:

► I miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół w Pasłęku Martyna Tylińska, wykonująca piosenkę Sarah McLachlan „Angel”

► II miejsce zajął Karol Bagnowski z I LO w Elblągu z włoską piosenką Edoardo Vianello „I Watussi”

► III miejsce zajął Dominik Majewski z Zespół Szkół Turystyczno-Hotelarskich w Elblągu, wykonujący piosenkę Eda Sheeran „The A Team”

w kategorii wykonawca zespołowy wśród szkół gimnazjalnych:

► I miejsce zajął Zespół wokalno-taneczny z Gimnazjum nr 1 w Ornecie z piosenką Eleny Paparizou „My number one”

► II miejsce duet: Aleksandra Miazga i Jakub Milczanowski z Gimnazjum w Miłakowie z piosenką One Direction „Little Things”

► III miejsce zajął Zespół „Lubię to!” z Gimnazjum w Gronowie Elbląskim, wykonujący przebój Ray’a Charlesa „Hit the Road Jack”

w kategorii wykonawca zespołowy wśród szkół ponadgimnazjalnych:

► I miejsce zajął Zespół „The Night” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ornecie z piosenką Jacksona „Blame it on the boogie”

► Wyróżnienie otrzymał Zespół „Novembers” z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu, wykonujący przebój Imagine Dragons „Radioactive”

► Nagroda Publiczności powędrowała do Dominika Majewskiego z Zespół Szkół Turystyczno-Hotelarskich w Elblągu.

Nagrody wręczyli prezes Towarzystwa Pomocy LO Katarzyna Panimasz oraz przewodniczący jury Marek Murdzia.

Organizatorzy pragną podziękować: Pasłęckiemu Ośrodkowi Kultury za wypożyczenie sprzętu nagłaśniającego, za ogromną pracę i zaangażowanie panu Jackowi Matukiewiczowi za obsługę sprzętu technicznego, panu Mariuszowi Mackiewiczowi za pomoc w wykonaniu dyplomów, dokumentacji fotograficznej i video oraz przygotowanie auli do konkursu, pani Zenonie Piróg za obsługę cateringową i finansową przedsięwzięcia, jurorom za profesjonalną ocenę wykonań uczestników, Hubertowi Kostyrze i Dawidowi Kazanowskiemu za obsługę sprzętu nagłaśniającego, Natalii Brzezińskiej i Kamilowi Kisielowi za wzorowe prowadzenie imprezy, Ani Waszkiewicz za wykonanie pięknej dekoracji oraz klasie II D i II C LO, które przygotowały całość imprezy od strony porządkowej. Organizatorzy w osobach: Sylwia Janiszewska, Elżbieta Czerska, Anna Żołądek, Izabela Raczyńska, Beata Pierlejewska i Tomasz Rozenbajgier dziękują wszystkim za udział w imprezie i zapraszają na przyszłoroczną kolejną edycję konkursu.

Tomasz Rozenbajgier

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Zwycięzcy XI Edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Zwycięzcy XI Edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Zwycięzcy XI Edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej