27 czerwca 2013 r. odbyła się XXIII sesja Rady Powiatu w Elblągu. Sesja miała wyjątkowy charakter, gdyż zaszczyciła ją sześcioosobowa delegacja samorządowców z powiatu Rezina w Mołdawii. Goście z Mołdawii przebywali w powiecie Elbląskim w dniach 24-28 czerwca 2013 r. na zaproszenie Przewodniczącego Rady Powiatu Ryszarda Zagalskiego i Starosty Elbląskiego Sławomira Jezierskiego. Na sesji padła deklaracja podpisania umowy o partnerstwie pomiędzy Powiatem Elbląskim, a Powiatem Rezina w Mołdawii w zakresie współpracy gospodarczej, kulturalnej, sportowej, turystycznej, naukowej oraz samorządowej.

Podczas sesji zostały także wręczone nagrody i wyróżnienia oraz dyplomy dla wsi uczestniczących w konkursie „Wieś z inicjatywą” oraz nagrody dla dzieci biorących udział w konkursie „Gdy w polu żniwa, Ty się baw i niebezpieczeństw unikaj”.

Radni wysłuchali sprawozdania z działalności Zarządu Powiatu w Elblągu za okres od 10 maja 2013 r. do 27 czerwca 2013 r. oraz przyjęli sprawozdania z: działalności Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu informację o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu elbląskiego w 2012 r, sprawozdanie z analizy działań ratowniczo-gaśniczych na terenie powiatu elbląskiego w 2012 r., informację z działań funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej na terenie powiatu elbląskiego w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego w 2012 r, raport Państwowego Inspektora Sanitarnego w Elblągu o stanie sanitarnym powiatu elbląskiego za rok 2012 oraz informację o limicie i propozycji podziału środków Funduszu Pracy przyznanych Powiatowemu Urzędowi Pracy w Elblągu na realizację programów aktywizujących lokalny rynek pracy w 2013 r.

Rada podjęła również osiem uchwał, zgodnie z wcześniej przyjętym porządkiem obrad.

Gabriela Effenberg

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: XXIII sesja Rady Powiatu w Elblągu