Rok szkolny zbliża się ku końcowi, a w Liceum Plastycznym sukces goni sukces. Prace uczniów można będzie zobaczyć już wkrótce na wystawie końcoworocznej w CSE Światowid. To efekt wysiłku uczniów doceniany przez nauczycieli. Nas jednak bardzo cieszy zauważanie naszych młodych artystów w Polsce. Kilka dni temu w III Etapie Ogólnopolskiego Przeglądu Szkół Plastycznych w Dłużewie Natalia Magalska zajęła I miejsce.

W tegorocznym przeglądzie udział brało 28 uczniów z 22 szkół plastycznych z całej Polski. To najlepsi trzecioklasiści wyłonieni na drodze eliminacji makroregionalnych. Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym reprezentowało dwóch laureatów z Supraśla – Natalia Magalska i Fryderyk Sosnowski-Kessler. Po kilku dniach rzeźbienia, malowania, rysowania i twórczej pracy, po rozmowach z komisją 8 najlepszych uczniów otrzymało indeksy na wybrany kierunek artystyczny.

Uczennica III klasy Liceum Plastycznego – Natalia Magalska zajęła pierwszą lokatę i ma pierwszeństwo wyboru studiów.

Natalii pozostaje jedynie zdać egzamin maturalny, ale Stypendystce Prezesa Rady Ministrów i najlepszej uczennicy w szkole nie powinno to sprawić problemu.

Dominika Lewicka-Klucznik

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Sukces uczennicy Liceum Plastycznego