W sobotę, 15 czerwca 2013 r. odbył się w Oleśnie, II Piknik Organizacji Pozarządowych Powiatu Elbląskiego, którego organizatorem była Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego. Na spotkanie zawitali znamienici goście w osobach: Starosty Elbląskiego – Sławomira Jezierskiego, Naczelnik Wydziału Promocji Edukacji, Kultury i Sportu – Gabrieli Effenberg, koordynatora ds współpracy z organizacjami pozarządowymi – Kariny Ulewskiej, Wójta Gminy Gronowo Elbląskie – Marcina Ślęzaka, Proboszcza Kościoła p/w Jana Chrzciciela z Gronowa Elbląskiego, Radnych Powiatu Elbląskiego i Gminy Gronowo Elbląskie oraz Haliny Cieśli – Przewodniczącej Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Na II Piknik przybyło 8 stowarzyszeń, klubów i aktywnych grup mieszkańców z terenu naszego powiatu: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo – Gmina Pasłęk , OSP Weklice, Stowarzyszenie "Nasza Szkoła" z Gronowa Elbląskiego, Klub "quot;Horse-Shoe" z Elbląga, Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Zalesie „Zalesianka” - Gmina Milejewo, Zespół Ludowy "Karszewianki" z Karszewa i "Gronowiacy" z Gronowa Elbląskiego, Stowarzyszenie"Siodło" z Markus, a gościło ich Stowarzyszenie Mieszkanców Wsi "Oleśno – wieś z pomysłem".

W programie spotkania zaplanowano:

• prezentację Stowarzyszeń i aktywnych grup mieszkańców
  • wymianę doświadczeń
  • degustację lokalnych specjałów

Każda z grup prezentowała swoje dokonania w oparciu o prezentacje multimedialne, zdjęcia i własne kroniki oraz występy artystyczne.

Jak zwykle ogromnym zainteresowaniem cieszyły się lokalne specjały. Nie zabrakło zupy grzybowej, smacznego chleba ze smalcem i ogórkiem, sera koziego, naleśnikowych smaków dzieciństwa, ciast, ciasteczek …. jednak największe zainteresowanie wzbudził tort w kształcie piknikowego kosza, wypełnionego po brzegi truskawkami i jagodami – dzieło Iwony Rębiszewskiej z Oleśna.

W trakcie spotkania, goście wzięli udział w warsztatach, które dotyczyły poszukiwań największych zasobów i skarbów wokół swoich miejsc zamieszkania oraz … pisali limeryki na ...różne tematy.

Uciechy i zabawy było co niemiara.

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego, organizując Piknik, miała na celu przede wszystkim wymianę doświadczeń i przykłady dobrej praktyki między Stowarzyszeniami i aktywnymi grupami mieszkańców Powiatu Elbląskiego.

Należy stwierdzić, że ten cel został w pełni osiągnięty w miłej i sympatycznej atmosferze! Dziękujemy.

Marlena Szwemińska

Prezes Stowarzyszenia

Mieszkanców Wsi

"Oleśno – wieś z pomysłem"