W dniach 23-24 maja 2013 roku w MOW w Kamionku Wielkim odbyły się zawody w trójboju sportowym obejmujące konkurencje: strzelanie z karabinka pneumatycznego z dystansu 10 metrów, pływanie 4x25m, bieg przełajowy na dystansie 2500m.

Zawody otworzyła dyrektor ośrodka Magda Dryll oraz prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Kaper Adam Pieczko. Po odprawie biorących udział w zawodach drużyn, zespoły udały się do Elbląga, gdzie odbyły się konkurencje strzelania z karabinka, a następnie pływania. Strzelanie zakończyło się dużym sukcesem naszych wychowanków - zajęli pierwsze cztery miejsca. Gorzej niestety było z pływaniem - najlepszy okazał się wychowanek MOW Malbork z czasem 1min 30sek.

Po powrocie do Kamionka i zasłużonym odpoczynku, po południu odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek - było okazją do integracji biorących udział w zawodach chłopców oraz ich opiekunów. Wzajemnej integracji miał pomóc również rozegrany mecz piłki nożnej na Orliku - drużyny składały się z przemieszanych uczestników trójboju. Kolejną atrakcją dla biorących udział w zawodach była możliwość obserwacji próby generalnej naszego zespołu muzycznego przygotowującego się do konkursu w Kuźni Raciborskiej. Wieczorem uczestnicy zawodów przeszli trasę biegu przełajowego w celu dokładnego poznania jej przebiegu - trasa wytyczona została po okolicznych terenach Wysoczyzny Elbląskiej.

Następnego dnia o 9.30 nastąpił start do biegu, którego meta usytuowana została w okolicy Pomnika ku czci Ofiar KL Stutthof. Najlepszym biegaczem okazał sie wychowanek MOW Malbork, ale tuż za nim wbiegł na metę wychowanek MOW Kamionek Wielki. Znamienne było to, iż widoczny był wśród zawodników pozytywny duch walki - wbiegali na metę wyczerpani, ale gratulowali sobie nawzajem sportowej walki. W oczekiwaniu na podanie końcowych wyników, na terenie Orlika odbył się konkurs wiedzy ekologicznej i znajomości przepisów ruchu drogowego - była okazja zdobycia ciekawych nagród.

Zakończenie zawodów odbyło się również na obiekcie Orlika. Ceremonię przeprowadzili: dyrektor MOW Kamionek Wielki Magda Dryll, prezes UKS Kaper Adam Pieczko, sekretarz UKS Kaper Danuta Miszkowicz oraz gość specjalny - przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Elblągu Marek Murdzia. Ostatecznie najlepszą drużyną okazała się ekipa MOW Malbork, drugie miejsce przypadło MOW Puławy a trzecie UKS Kaper. Czwarte miejsce zajął MOW Lidzbark Warmiński a piąte MOW Kamionek Wielki. Indywidualnie najlepszym okazał się również wychowanek MOW Malbork Adam Czerwiński, nasz wychowanek Robert Wołkowski zajął trzecie miejsce. Miłym akcentem było również przyznanie nagrody dla najmłodszego uczestnika zawodów trójbojowych. Najlepsi zawodnicy otrzymali cenne nagrody, puchary oraz pamiątkowe medale, jak też zasłużone gratulacje i brawa.

Należy zaznaczyć, iż impreza zorganizowana przez UKS Kaper, działający przy MOW Kamionek Wielki, mogła się odbyć dzięki znaczącej pomocy Starostwa Powiatowego w Elblągu - większość środków finansowych została przekazana właśnie z tego źródła, za co serdecznie dziękują organizatorzy XVII Zawodów Trójbojowych.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: XVII Trójbój Sportowy w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: XVII Trójbój Sportowy w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: XVII Trójbój Sportowy w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: XVII Trójbój Sportowy w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim