Po raz drugi Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły i Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym zapraszają wszystkich uczniów gimnazjum do udziału w konkursie fotograficznym KOLOR. W tym roku inspiracją jest NIEBIESKI.

Ubiegłoroczne spotkanie z czerwonym przyniosło wiele wartościowych prac i z pewnością odbiło się szerokim echem wśród gimnazjalistów. Nadesłali bardzo ciekawe zdjęcia prezentujące różnorodne interpretacje. Te spojrzenia na rzeczywistość, jej przetwarzanie oraz zdolność zatrzymania często niedostrzegalnych momentów były, zdaniem jurorów, w fotografiach najcenniejsze.

Czekamy na prace wszystkich ambitnych, kreatywnych, młodych ludzi, dla których fotografia jest sposobem wyrażenia swoich pragnień, lęków lub sposobem na przekazanie obserwacji otaczającego nas świata.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej szkoły www.liceumplastyczne.elblag.com.pl w zakładce konkursy.

Podążając za tak dużym zainteresowaniem młodzieży technikami fotograficznymi, zapraszamy do współpracy gimnazja w Elblągu oraz z terenu powiatu. Na terenie szkół zorganizujemy warsztaty dla chętnych uczniów. Zakładamy, iż w wyniku realizacji zajęć młodzież udoskonali swoje umiejętności w zakresie fotografii cyfrowej, rozwinie zmysł artystyczny, pogłębi swoją wiedzę i umiejętności potrzebne do dalszego świadomego wykorzystywania medium, jakim jest fotografia w życiu codziennym.

Dominika Lewicka-Klucznik

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Prezydenta Miasta Elbląg w ramach zadania „Wspieranie projektów z zakresu edukacji kulturalnej, ze szczególnym uwzględnieniem programów skierowanych do dzieci i młodzieży” oraz Starosty Elbląskiego w ramach zadania „Działania na rzecz edukacji kulturalnej oraz artystycznej wśród dzieci i młodzieży wiejskiej w powiecie elbląskim”.

Zdjęcie numer 1 w artykule: Fotografia na niebiesko!