Dnia 15 marca 2013 r. Gimnazjum nr 1 w Pasłęku zamieniło się w Telewizyjne Miasteczko Cyfrowe noszące tytuł „Anielska cyfryzacja”, które zostało zorganizowane w związku z planowanym na 19 marca wyłączeniem analogowego sygnału telewizyjnego w okolicach Elbląga.

Słuchacze Zespołu Szkół Zawodowych w Pasłęku wzięli czynny udział w imprezie. Promowali szkołę oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku, prezentując wyroby stolarskie wykonane własnoręcznie na zajęciach praktycznej nauki zawodu drewniane stoisko wystawiennicze, ławki, donice, stoliki). Na stoisku prezentowano także dyplomy słuchaczy i certyfikaty międzynarodowe potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Słuchacze Piotr Piotrowicz i Kamil Marzec wzięli udział w konkursie dotyczącym wiedzy na temat cyfryzacji i telewizji regionalnej. Zajęli premiowane miejsca wygrywając anteny do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Cyfrowe miasteczko otworzył wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski w towarzystwie dyrektora TVP Olsztyn Jarosława Kowalskiego i burmistrza Pasłęka Wiesława Śniecikowskiego.

W hali sportowej, wśród przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń i szkół, które promowały swoją działalność, eksperci z Urzędu Komunikacji Elektronicznej informowali o tym, co zrobić by w momencie wyłączenia sygnału telewizyjnego, móc dalej oglądać ulubione programy. Przedstawiciel Policji wyjaśnił, jak nie dać się oszukać przy podpisywaniu rzekomych umów na odbiór telewizji cyfrowej i kupna dodatkowych dekoderów po zawyżonych cenach.

Atrakcjami towarzyszącymi były występy seniorów oraz dzieci i młodzieży prezentującej swoje talenty wokalno-taneczne oraz wejścia na żywo w TVP Olsztyn.

Podczas imprezy szkoła ruszyła z akcją rekrutacyjną, prezentując swoją ofertę na nowy rok szkolny.

Małgorzata Wolska

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Słuchacze Zespółu Szkół Zawodowych w Pasłęku w Cyfrowym Miasteczku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Słuchacze Zespółu Szkół Zawodowych w Pasłęku w Cyfrowym Miasteczku
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Słuchacze Zespółu Szkół Zawodowych w Pasłęku w Cyfrowym Miasteczku