Szanowni Państwo,

ze względu na niezwykłą wagę i miejsce, jakie w naszej pamięci i kulturze zajmuje Powstanie Styczniowe, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zamierza uruchomić specjalną stronę internetową, na której zamieszczone będą informacje o różnego rodzaju wydarzeniach organizowanych w związku ze 150. rocznicą tego niepodległościowego zrywu.

Setki miejsc w naszej Ojczyźnie, ale i poza nią związanych jest z historią Powstania Styczniowego i jego Uczestnikami. Już dziś wiadomo, że uroczystości rocznicowe odbywać się będą z inicjatywy władz państwowych i samorządowych oraz instytucji pozarządowych i obywateli. Znicze pamięci o ludziach i wydarzeniach sprzed 150 lat zapłoną w miastach, wsiach, ale i na bezdrożach i w leśnych ostępach, gdzie znajduje się wiele powstańczych mogił.

Ważnym jest, aby organizatorzy najskromniejszych nawet uroczystości mogli dotrzeć z informacją na temat planowanych wydarzeń do wszystkich zainteresowanych. Stąd gorąco zachęcamy wszystkie instytucje i osoby zaangażowane w organizację obchodów 150-lecia Powstania Styczniowego do przesyłania na adres e-mail 1863@prezydent.pl informacji na temat miejsca, czasu, formuły oraz organizatora tych wydarzeń wraz z danymi teleadresowymi). Powyższe informacje zostaną umieszczone na poświęconej tej rocznicy podstronie w serwisie internetowym www.prezydent.pl.

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej